Asus Vivotab TF810: tablet pre manažérov

Autor:
31. 03. 2013 o 10:59
Investičné zlato - zlatestriebro.sk

Tablety sú dnes v „kurze“ a každý čo niečo vo svete výrobcov niečo znamená, ich ma vo svojom portfóliu hneď niekoľko. Typickým príkladom pre toto tvrdenie je značka Asus. V Asuse akoby ani nespali a dali si záväzok, že svetu ponúknu najširšie portfólio tabletov aké si možno predstaviť. A s uvedením nového Windows 8 akoby Asus zaradil vyšší stupeň a predstavuje jednu novinku za druhou. Tou poslednou novinkou, ktorá dorazila do našej redakcie je Asus Vivotab TF810.

Malo by ísť o vrcholný model tejto triedy tabletov. Skôr ako sa s vami podelím o trošku svojich postrehov, vám na zoznámenie sa s týmto tabletom ponúkam už tradične video:

Za ním nasledujú podrobné technické parametre:

Oficiálny názov tabletu: Asus Vivotab TF 810
Operačný systém: Windows 8
Procesor: Intel Atom Z 2760, 1,8 GHz, dual core
Operačná pamäť: 2 GB
Úložný priestor: 64 GB eMMC
Displej: 11,6 palcový dotykový displej s rozlíšením 1366 x 768 pixelov
Prenos dát: WiFi IEEE 802.11 b/g/n, Bluetooth V4.0
Foto/Video: Vpredu: 2 Mpix, vzadu: 8 Mpix
Batéria: Li-Polymer, výdrž 10,5 hodiny
Senzory: svetelný senzor, G – Senzor, Gyroskop, NFC,
Rozmery a hmotnosť: š x v x h: 294 x 188,8 x 8,7, 675g
Ostatné: mini HDMI, slot na mikro SD kartu, 4 reproduktory,

3,5 mm audio výstup, mikrofón
DOCK 2 x USB 2.0, 1 x nabíjací konektor, Li- Polymer batéria výdrž až 19 hodin,
Rozmery a hmotnosť s dokom: š x v x h: 294,2 x 188,8 x 20,9, 1340g

Moje postrehy…….

Nemôžem si pomôcť, ale dizajn tabletov s dokmi od Asusu už začína byť trošku nudný. Mám pocit, že či máte Transformer alebo Vivotab, rozdiely zistíte iba vtedy, keď ich položíte vedľa seba. Netvrdím, že je to zlé alebo škaredé. Len mi to príde jednotvárne a málo invenčné. Očakával som aspoň použitie iných materiálov, keďže na dizajne sa toho veľa vymyslieť nedá. Veď rozdiel medzi Vivotabom a Transformerom , ak nemáte možnosť si ich priamo porovnať, zistíte až po zapnutí. Podľa operačného systému.

Odomykací mechanizmu je už umiestnený na tablete a nie na doku ako u iných modeloch. Avšak zámok ako taký, vykazuje dosť veľkú vôľu, čo ma celkom prekvapilo. Rovnako zamykanie a odomykanie tabletu z doku je trošku nevýrazné. Najmä teda pri vkladaní do doku som nemal stopercentnú istotu, že sa zámok uzamkol. Predpokladám, že je to problém iba tohto testovaného kusu. Okrem toho aj v tomto prípade je tablet ťažší ako dok a celé zariadenie na nestabilnom podklade prevracia dozadu.

Klávesnica na doku je výborná. Aj keď sú klávesy menšie ako u bežných klávesníc, ich odozva a zdvih boli v poriadku. Len ten úzky Enter, mi trochu vadil. Touchpad je viacdotykový a zvláda aj niekoľko gest ako skrolovanie dvoma prstami a zoomovanie. Vzhľadom na prítomnosť dotykového displeja je ale málo pravdepodobné, že bude takto využívaný.

Z ovládacích prvkov mi na tablete chýbalo iba tlačidlo aretácie displeja. Rozmiestnenie ovládacích prvkov je je viac – menej iba vecou každého výrobcu a tak je na každom aby si vybral čo mu vyhovuje.

Okrem klávesnice a touchpadu, pribalil výrobca ešte aj stylus pomocou ktorého si môžete v aplikácií ako je napríklad: SuperNote, robiť poznámky, náčrty, kresby a podobne vlastnou rukou, čo je veľmi praktické. Výborný nápad. Je však potrebné sa s tým trošku oboznámiť vopred.

Zvukové schopnosti tohto tabletu patria k priemeru. Vzhľadom k veľkosti reproduktorov sa to dalo očakávať. Prekvapila ma však kvalita 3,5 mm výstupu na sluchátka. Taký plechový zvuk aký išiel z tohto výstupu som asi ešte nepočul. Hrozné. Okolo basov to ani nebehalo. Zvuk je zašumený a počúvať na ňom hudbu je utrpenie. Len dúfam, že je to problém iba tohto testovaného kusu.

Už v minulosti som pri fotoaparáte spomínal trochu čudne chovanie uzávierky. Po tapnutí na displej totiž počujete uzávierku a myslíte si, že je fotka hotová. Omyl priatelia! Fotoaparát len potom začína ostriť a až „bleskne“ displej je t fotka hotová. Myslím, že toto nie je problém tabletu ale softvéru, takže to ide na vrub Microsoftu. Obrázky nájdete samozrejme v priloženej galérií.

Potešiteľným faktom je, že Asus aj v tomto prípade využil priestor doku a osadil doň druhú batériu. Výdrž na jedno nabitie sa tak takmer zdvojnásobila a výrobca hrdo uvádza až 19 hodín. V reále to bolo: 19:02:23. Fantázia, čo vy na to?

Mlsajte zdravo - susenemaso.sk
Napísal

Zaradené v Tablety | Značky , , .

Plusy

+ výborná výbava
+ bohatér príslušenstvo
+ neskutočná výdrž na batériu

Mínusy

- mizerný audio výstup
- vykľajúci uzamykací mechanizmus

Verdikt

8/10
Koncepcia tohto zariadenia je ako nápad dobrá. Uvítal by som použitie trošku iných materiálov alebo mierne pozmenený dizajn aby som svoj plnohodnotný pracovný nastroj aspoň trošku odlíšil od Androidových súrodencov. Aspoň tak vnímam Asus Vivotab. Modlím sa iba za to, aby ste sa s problémami, o ktorých si myslím, že sú iba v testovanom zariadení, vo finálnom produkte nestretli.Pokiaľ sa Asusu podarí odstrániť vykľajúci zámok a nekvalitný zvukový výstup bude Asus Vivotab TF810 skvelý pracovný nástroj.

Porovnajte si ceny v e-shopoch