MWC 2013: ASUS uvádza Padfone Infinity a Fonepad

Autor:
26. 02. 2013 o 20:58

Na veľtrhu MWC 2013 v Barcelone nechýba ani spoločnosť ASUS. Tá na včerajšej tlačovej konferencii predstavila až dva nové produkty.

ASUS Padfone Infinity je v poradí už treťou generáciou hybridu tabletu a mobilu Padfone. Aj tretia generácia tohto populárneho zariadenia sa radí medzi výkonnostnú elitu súčasných telefónov.  Hlavnou prednosťou telefónnej časti je najmä 5 palcový Super IPS displej s Full HD rozlíšením (1920 x 1080). Samozrejme nechýba ani štvorjadrový procesor Qualcomm Snapdragon 600 s taktom 1,7 GHz, grafika Adreno 320 a 2GB RAM pamäte. Fotoaparát na zadnej strane má 13 megapixelov, dokáže nakúcať Full HD video. Dáta si bude môcť uložiť do vnútornej pamäte s kapacitou 32 alebo 64 GB, keďže telefón nepodporuje pamäťové karty, nakoľko je vyrobený z jedného kusu hliníka

ASUS Padfone Infinity (zdroj: www.asus.com)

Nový Padfone Infinity podporuje aj NFC, Bluetooth 4 či Wi-Fi a GPS spolu s GLONASS. Batéria má kapacitu 2400 mAh.

Tabletová časť má uhlopriečku 10,1 palcov a taktiež disponuje Full HD rozlíšením. Ako u minulých verzií, ani táto nemá v tabletovej základni vlastný procesor a tak je bez telefónu nevyužiteľná. Disponuje však batériou s kapacitou 5000 mAh, čo znamená pri pripojení telefónu až trojnásobné zvýšenie výdrže. Operačným systémom je Android 4.2 Jelly Bean. ASUS Padfone Infinity bude v predaji už od apríla, potencionálneho zákazníka však vyjde na rovných 999 € !

ASUS Padfone Infinity (zdroj: www.asus.com)

Druhým predstaveným produktom bol tablet Fonepad. Ten má ambíciu zaradiť sa do kategórie cenovo dostupných tabletov kde zatiaľ kraľuje práve ASUSom pre Google vyrábaný Nexus 7.

Zaujímavosťou tabletu Fonepad je nepochybne to, že používa procesor od Intelu (Intel Atom Z2420) taktovaný na 1,2 GHz. Procesor dopĺňa aj 1 GB RAM pamäti.  Ako hlavné zobrazovacie zariadenie slúži IPS displej s HD rozlíšením (1280 x 720) a uhlopriečkou 7 palcov. Hráčov iste poteší aj grafický čip PowerVR SGX540. Nechýba ani slot na microSD kartu, ten dopĺňa 16 / 32 GB úložný priestor.

ASUS Fonepad (zdroj: www.theverge.com)

ASUS Fonepad vie vďaka integrovanému slotu na SIM kartu aj telefonovať. Na zadnej strane sa nachádza aj fotoaparát s rozlíšením 3 Mpx. Operačným systémom je aj tu Android 4.2 Jelly Bean. Tablet Fonepad by mala 4270 mAh batéria udržať v pohotovostnom režime približne 9 hodín. ASUS Fonepad sa na trh dostane v apríli za cenu 219 €.

ASUS Fonepad (zdroj: www.gadgetronica.com)

Investičné zlato - zlatestriebro.sk
ASUS Padfone Infinity (zdroj: www.asus.com)