HTC dnes predstavilo svoj nový top model s názvom One

Autor:
19. 02. 2013 o 16:43
Investičné striebro - zlatestriebro.sk

HTC dnes paralelne v Londýne a New Yorku oficiálne predstavilo svoj top model pre rok 2013. Ako sme Vás už informovali, ide o model HTC One, ktorý bol známy aj ako M7. Celé predstavenie sa odohralo iba niekoľko dní pred začiatkom Mobile World Congressu 2013 v Barcelone.

V roku 2013 bude najväčším trendom v oblasti mobilov nepochybne FullHD displej. V HTC taktiež nemohli za týmto trendom zostať pozadu a tak ma One rovno 4,7 palcový Full HD displej s rozlíšením 1920 x 1080 bodov. Celé zariadenie má rozmery 137 × 68 × 9,3 mm, váha je podľa oficiálnych materiálov 143 gramov.

HTC One (zdroj: www.htc.com)

Srdcom celého telefónu bude štvorjadrový procesor Snapdragon 600, taktovaný na 1,7 GHz. Pomáhať mu bude aj 2 GB RAM pamäť. Ako operačný systém HTC už tradične použilo Android, tentokrát vo verzii 4.1.2 Jelly Bean. Vnútorná pamáť zariadenia je 32 alebo až 64 GB. Micro SD karty chýbajú, bolo by ich však pri tak veľkej pamäti treba ? Poteší aj batéria s kapacitou 2300 mAh. Na hry bude slúžiť grafický akcelerátor Adreno 320. Nechýba ani Wi-Fi tried a/b/g/n/ac, Bluetooth 4, NFC čip či LTE. Okrem GPS je prítomný aj ruský systém GLONASS.

 zdroj: www.htc.com

Celý telefón je vyrobený z vyfrézovaných hliníkových dielov, na tele sa však nachádzajú menšie plastové miesta pre antény. Za zmienku stoja aj stereo reproduktory. HTC ich označilo ako HTC BoomSound. Na zadnej strane nechýba ani logo Beats Audio pre kvalitnejší zvukový prejav. Pri zvuku ešte chvíľu zostaneme, medzi novinkami je aj funkcia HTC Sense Voice. Tá má zaručiť čistejší a kvalitnejší zvuk pri telefonovaní. Ako sa to prejaví v praxi ? Uvidíme.

Na zadnej strane priťahuje pozornosť najmä 13 megapixelový fotoaparát. HTC ho však označuje ako fotoaparát s ultrapixelmi.  Telo telefónu totiž obsahuje až tri senzory, každý pre jednu základnú farbu (RGB). Každý senzor má samostatné rozlíšenie 4,3 megapixelov. Výsledné fotky by tak mali byť omnoho krajšie. Fotoaparátu nechýba ani HDR režim, lahôdkou na záver je tvorba troj sekundových video sekvencií z fotiek označená ako HTC Zoe. Fotoaparát vtedy po stlačení spúšte uloží 15 záberov do stlačenia spúšte a daľších 20 vyfotí po uvoľnení spúšte. Z týchto záberov si budete môcť vytvoriť vyššie spomínané krátke videá.

 HTC One (zdroj: www.htc.com)

Veľkým redizajnom prešla aj grafická nadstavba Sense. Tá sa odteraz volá New Sense a je podstatne inšpirovaná minimalistckým dizajnom.  Skúste pri pohľade na obrázky New Sense uhádnuť, akým konkurenčným systémom sa HTC inšpirovalo 🙂

HTC New Sense (zdroj: http://www.ninetechblog.com)

HTC na svojom oficiálnom webe zverejnilo aj zoznam operátorov, ktorí budú HTC One ponúkať. V zozname sa nachádza aj Telekom spolu s konkurenčným Orange. Cena ani presný dátum predaja ešte nie sú známe.

Čo dodať na záver ? Snád len toľko, že HTC sa vracia do boja mobilných zariadení s veľmi silným modelom, ktorý ponúkne nekompromisnú výbavu a určite si nájde svojich priaznivcov.

Mlsajte zdravo - susenemaso.sk
Napísal

Zaradené v Bleskovky, Mobily | Značky , , , , .
zdroj: www.htc.com