Séria Acer Aspire S7: najtenšie a najľahšie Ultrabooky ™ s dotykovým displejom

Autor:
08. 11. 2012 o 15:15
Investičné striebro - zlatestriebro.sk

-tlačová správa-

Ohromujúci unibody dizajn so skleneným vekom a unikátnymi pántmi, ktoré poskytnú bezproblémové dotykové ovládanie
Už pri predpremiére na veľtrhu Computex 2012 v Tchaj-pej bol Aspire S7, najtenší a najľahší Ultrabook ™ od Aceru, oslavovaný ako jeden z najzaujímavejších dotykových Ultrabooků ™ s Windows 8. To sa opakovalo aj pri slávnostnom uvedení Windows 8 v New Yorku, kde bol Aspire S7 označený ako najlepší počítač, ktorý kedy bol vyrobený. Pozitívne ohlasy nemali obdobu.

Acer Aspire S7-touch
Aspire S7, ktorý je tenký ako smartphone, je bezprostredný kombináciou krásy a výkonu. Priame línie, veko z lesklého bieleho skla, elektroluminiscenčné osvetlenie a eloxovaný hliník – to všetko prináša Ultrabook ™, ktorý presadzuje špičkové technológie a inovatívny dizajn. Duálny krútiaci moment pántov veka a technológie Acer Green Instant On a Always Connect zaisťujú maximálnu kontrolu a bezproblémovépoužívanie.

“Acer zvolil svieži prístup k dizajnu a vývoju Aspire S7 a využil prémiových materiálov i konštrukčných metód,” povedal Jim Wong, prezident spoločnosti Acer. “U S7 sme sa vydali cestou vysokej úrovne technického spracovania a kvalitného dizajnu. Hlavnou prioritou pri návrhu bol čo najväčší prínos pre užívateľa. Premietla sa do neho aj naše trvalá snaha o zavedenie takýchto technológií do našich produktov, ktoré by dopĺňali ľudské správanie, stimulovali zvedavosť a progresívne myslenie i činnosť. “

Telo z jedného kusu hliníka a sklenené veko
Všetky modely série Aspire S7 prichádzajú s unibody telom z jedného kusu hliníka, ktoré bolo vyrobené procesom šetriacim energiou i materiálom. Výsledkom je ultratenké šasi, ktoré je zároveň extrémne pevné, ideálne na časté prenášanie. Modely Aspire S7 sú tiež vybavené IPS displejom s Full HD rozlíšením (1 920 × 1 080 px) a dotykovým ovládaním s podporou až desiatich dotykov zároveň. Presné a nemenné farby zostávajú u technológia IPS aj pri pozorovaní z extrémnych uhlov až do 178 ° vo všetkých smeroch.
Jedným z najnápadnejších dizajnových prvkov u Aspire S7 je elegantná biela farba 13,3 “modelu s dotykovým displejom. Displej je spredu aj zozadu obklopený lesklým bielym sklom Gorilla ® Glass 2, ktoré je krásne na pohľad, hladké na dotyk a aj cez svoj tenký profil ( celý Ultrabook ™ má hrúbku len 11,9 mm) je extrémne pevné, odolné proti poškriabaniu a ide ľahko čistiť. Acer u S7 použil sklo Gorilla ® Glass 2 ako konštrukčný prvok vôbec prvýkrát, ostatní výrobcovia využívajú sklo len pre dekoráciu. Nielenže je vizuálne nápadité , vďaka Gorilla ® Glass 2 je konštrukcia veľmi pevná, notebook tak bez problémov zvládne každodenné používanie. K celkovej odolnosti prispieva aj mäkké tenké odpruženie medzi hliníkovým rámom a sklom. Prípadný šok tak absorbuje hlavne šasi, nie samotné sklo. Tým sa výrazne znižuje riziko závažného poškodenia.

Acer Aspire S7-191 a S7-391
Menší a ľahší 11,6 “model tiež ponúkne dotykový Full HD displej, šasi z jedného kusu hliníka a hliníkové veko s elegantným do kríža brúseným povrchom, ktorý pripomína textúru tkaniny. Takýto povrch je hladký, príjemný na dotyk, zároveň však tiež odolný voči poškodeniu a odpudzuje odtlačky prstov aj šmuhy.

Duálny moment pántov a ľahké otáčanie obrazu
Vo Windows 8 môžete naplno využívať výhody dotykového ovládania. Veko u 13,3 “modelu Aspire S7 ide navyše vyklopiť až do úplnej roviny (180 °). Jednoduché otáčanie obrazu stlačením kombinácie klávesov spolu s vynikajúcimi pozorovacími uhlami displeja umožní jednoduché zdieľanie obrazu so širokým okolím.

Acer Aspire S7-191
Na čo bol pri výrobe Aspire S7 braný veľmi vysoký dôraz, bol vývoj pántov s duálnym krútiacim momentom. Ten je nevyhnutný pre kladenie ideálneho odporu pri ovládaní dotyky. Keď je veko otvorené v rozmedzí uhlov 100 a 120 °, moment sa 1,6 krát zvýši, aby bolo pri namáhaní dotyky stabilný a udržalo sa vo vzpriamenej polohe. Vysokej odolnosti pántov je dosiahnuté ich integráciou priamo do štruktúry kovaného rámu displeja.

Neustále studený s chladením Acer TwinAir
Aby bol Aspire S7 neustále studený, vytvoril Acer nový spôsob chladenia, ktoré nazval “TwinAir”. Tento inovatívny návrh predlžuje životnosť batérie a udržuje klávesnicu aj základňu Aspire S7 studenú, práca s notebookom je tak veľmi komfortné. TwinAir využíva dvoch malých vysokorýchlostných (10 000 ot. / Min) ventilátorov – jeden nasáva studený vzduch a druhý vypúšťa teplý. Umiestnenie ventilátorov v zadnej časti navyše zaisťuje, že sú najteplejšie miesta udržiavaná v bezpečnej vzdialenosti od prstov, dlaní i lona užívateľa.
Automatické podsvietenie klávesnice
Acer vybavil Aspire S7 tiež elektroluminiscenčnými (EL) podsvietením klávesnice, ktoré sa automaticky aktivuje a mení svoj jas podľa intenzity okolitého osvetlenia. Toto svetlocitlivé riešenie podsvietenia klávesnice je jedným z najtenších, ktoré sú v súčasnej dobe k dispozícii. Je optimalizované pre maximálny vizuálny komfort a ľahkú viditeľnosť za horších svetelných podmienok. Elektroluminiscenčné osvetlenie ponúka jemnejšie a pre oči komfortnejšie svit, ako klasické LED podsvietenie.

Acer Aspire S7-391 podsvietenie
Tenký, ale výkonný
Aj cez svoj ultratenký dizajn dostal Aspire S7 do vienka najmodernejšie výkonné technológie. Patrí tu tretej generácie procesorov Intel ® Core ™ s modelom i5-3317 alebo i7-3517 a absolútne tiché SSD s vysokými rýchlosťami čítania, zápisu a minimálnymi prístupovými dobami. Tieto SSD sú navyše zapojené do režimu RAID 0 pre ešte vyššiu rýchlosť čítania. Zabudovaný Li-pol akumulátor poskytuje až šesť hodín prevádzky, druhá voliteľná batéria výdrž zdvojnásobí.

Acer Aspire S7-391
Modely Aspire S7 sú dodávané s redukciou z portu Micro HDMI ® na D-Sub pre premietanie prezentácií na dataprojektoru. V balení nechýba ani adaptér z portu USB na RJ45 pre pripojenie ku káblovej sieti LAN.

Okamžité pripojenie a jednoduché zdieľanie dát
Ultrabooky ™ Aspire S7 sa môžu pochváliť technológiami Acer Green Instant On pre rýchle spustenie či prebudení systému a Acer Always Connect. Tá umožňuje neustálu aktualizáciu dát cez Wi-Fi, a to aj po prechode do režimu spánku. Služba AcerCloud zase poskytuje zákazníkom diaľkový prístup k dátam na ich Ultrabooku ™ cez tabliet alebo smartphone a jednoduché zdieľanie týchto dát medzi ďalšími počítačmi a mobilnými zariadeniami. Môžete napríklad fotiť smartphonom a potom si fotky prezrieť na svojom Ultrabooku ™ Aspire S7 doma alebo v kancelárii.

Cena a dostupnosť
Predaj Aspire S7 začal 26. októbra 2012. Pre podrobnejšie informácie o dostupnosti, špecifikáciu jednotlivých modelov a ich cenách navštívte stránky www.acer.sk.

Mlsajte zdravo - susenemaso.sk
Napísal

Zaradené v Bleskovky | Značky , , , .
Acer Aspire S7-touch