Nové myši a touchpad Logitech pre Windows 8 vám umožnia mať všetko pod kontrolou

Autor:
13. 10. 2012 o 18:41

Rad nových produktov prináša ľahkosť a pohodlie pri pohybe v prostredí Windows 8

Spoločnosť Logitech dnes oznámila uvedenie nového radu produktov navrhnutých pre jednoduchú a intuitívnu navigáciu v operačnom systéme Windows 8. Bezdrôtový dobíjací touchpad Logitech® Wireless Rechargeable Touchpad T650 a dotykové myši Logitech® Touch Mouse T620 a Logitech® Zone Touch Mouse T400 sú špeciálne vytvorené pre spoluprácu s dotykovým rozhraním Windows 8 a budú k dispozícii už koncom tohto mesiaca.

Táto nová rodina produktov posúva tradičné funkcie myši, na ktoré ste zvyknutí, a optimalizuje ich pre nový pocit pri navigácii v rámci nového prostredia, ktoré Windows 8 ponúkajú,“ povedal Mike Culver, viceprezident rozvoja značky pre spotrebiteľské počítačové platformy v spoločnosti Logitech. „Naše nové myši i touchpad replikujú pocit z používania dotykového displeja, na ktorý ste si zvykli u smartphonu a tabletu. Vzhľadom k tomu, že Windows 8 teraz ponúkajú podobné možnosti ovládania dotykom, naše produkty vám sprostredkujú rýchly, jednoduchý a dynamický prístup k základným prvkom, ktoré nové používateľské rozhranie využíva.“

Logitech Wireless Rechargeable Touchpad T650

Pre bezdrôtový dobíjací touchpad Logitech Wireless Rechargeable Touchpad T650 je charakteristický rozmerný, ultra hladký sklenený povrch citlivý na dotyk, ktorý podporuje gestá používané v systéme Windows 8 a urýchľuje navigáciu medzi jednotlivými oknami, pričom vaše prsty majú dostatok priestoru, kde sa môžu túlať.

Môžete robiť základné operácie, ako sú výber, kliknutie alebo posúvanie, a to z akéhokoľvek miesta, kam prsty na touchpad položíte, no súčasne môžete využiť prednosti gest, ktoré sú súčasťou operačného systému Windows 8 – napríklad gest pre prechod medzi aplikáciami, otvorenie „kúzelného panelu“, ukázanie miesta, ktoré sa má zväčšiť, a švih troma prstami, ktorý vás vráti späť na úvodnú obrazovku.

Touchpad má jednoliatu rozmernú dotykovou plochu so skleneným povrchom, ktorý prstom umožňuje hladký kĺzavý pohyb pre presnejšie ovládanie gest alebo kurzoru. Kdekoľvek na ploche touchpadu môžete prevádzať akcie zodpovedajúce stlačeniu ľavého alebo pravého tlačidla myši a navyše je touchpad vybavený vstavaným senzorom pre zaistenie precízneho sledovania pohybu tak, aby navigácia bola rýchla a plynulá.

Logitech Touch Mouse T620

Tým, čo hľadajú myš s ultra štíhlym dizajnom, ponúkne model Logitech Touch Mouse T620 celú plochu svojho povrchu citlivého na dotyk pre plynulú navigáciu. Podobne ako u touchpadu máte úplnú voľnosť pre využívanie gest – môžete ich použiť na ktoromkoľvek mieste povrchu myši – aj na jej okrajoch – takže pri všetkých akciách, ktoré budete robiť, budete mať prirodzený a intuitívny pocit, čo platí aj pre vodorovné a zvislé rolovanie obrazovky a prepínanie medzi aplikáciami.

Táto bezdrôtová myš s hladkým povrchom je maximálne štýlová, krivky jej dizajnu sú vytvorené tak, aby vaša ruka nebola namáhaná ani po hodinách používania, a navyše má optický laserový snímač, ktorý zaručuje presné sledovanie pohybu prakticky na akomkoľvek povrchu.

Logitech Zone Touch Mouse T400

Myš Logitech Zone Touch Mouse T400 presahuje tradičné funkcie počítačových myší vďaka tomu, že vám umožňuje rýchly a jednoduchý prístup k obľúbeným prvkom operačného systému. Má sklenený povrch citlivý na dotyk, takže môžete prstami hladko posúvať obsah obrazovky vodorovne alebo zvislo a môžete kliknúť kamkoľvek na čelnej ploche dotykovej zóny, aby ste sa dostali priamo na úvodnú obrazovku systému Windows 8 a získali tak prístup k vašim obľúbeným aplikáciám.

Vďaka pogumovanému orámovaniu už tak pohodlne tvarovaného dizajnu – a spojeniu štandardných funkcií, na aké ste zvyknutí u tradičnejších myší, s hladkým vodorovným a zvislým posuvom – bude pre vás radosť skúmať možnosti vášho PC alebo tabletu na nekonečné hodiny.

 

Výdrž batérií

Bezdrôtový dobíjací touchpad Logitech Wireless Rechargeable Touchpad T650 sa nabíja cez USB port počítača a pri plnom nabití vydrží pracovať až jeden mesiac – navyše je vybavený vypínačom a má kontrolku nízkeho stavu nabitia batérie. Myš Logitech Touch Mouse T620 má výdrž batérie šesť mesiacov a batérie myši Logitech Zone Touch Mouse T400 ju vydržia poháňať až 18 mesiacov. Podobne ako touchpad má aj myš Logitech Zone Touch Mouse T400 vypínač a indikátor nízkeho stavu nabitia batérie.

Výdrž batérie u každého z uvedených produktov sa môže líšiť v závislosti na konkrétnom spôsobe používania zo strany používateľa a náročnosti používaných aplikácií.

Precízne stylusy značky Adonit - eshop.pda.sk